U Oklaju je održan 8. Prominski bronzin, gastro-tradicijska manifestacija posvećena očuvanju starih recepata i promociji domaće gastronomije prominskog kraja.
Ovogodišnje natjecanje bilo je posvećeno pripremi paštašute, jednog od prepoznatljivih tradicionalnih jela Promine.
Jela je ocjenjivao stručni žiri u sastavu: Paško Bandalo Pajka (predsjednik), Ivan Bronić, Josip Zore i Elena Grassi. Pri ocjenjivanju vrednovali su se kvaliteta i autentičnost jela, okus, tekstura, kuhanost sastojaka, tehnologija pripreme te ukupni dojam, uključujući atmosferu i prezentaciju natjecateljskih ekipa.
Prvo mjesto osvojila je ekipa Pandže, drugo mjesto pripalo je Veseloj ekipi pod Koštelom, dok je treće mjesto zauzela ekipa KUD Promona.
Manifestaciju je svečano otvorio načelnik Općine Promina Tihomir Budanko, koji je istaknuo važnost očuvanja gastronomske i kulturne baštine te zajedništva koje Prominski bronzin njeguje već godinama.
Uz natjecateljski dio, posjetitelji su uživali u sajmu domaćih proizvoda, nastupima kulturno-umjetničkih društava i bogatom zabavnom programu. Za okupljene je pileći paprikaš pripremao i Nenad Tisaj u ime Šibensko-kninske županije, a večer je zaključena proglašenjem najboljih ekipa i koncertom grupe Berekini.